Blogi | KRK jõusaalid

Viimased postitused

Sportlikud tervitused!

 

 

Sportlikud tervitused!

 

Sügis on käes ja sisetreeninguhooaeg taas algamas. Kindlasti  planeerivad paljud meist võtta ennast käsile ja hakata treenima. Kes tahab parandada oma füüsilist vormi, kes kaalu korrigeerida  mõni hoopis sisukalt aega veeta. Hea  tervise ja väljanägemise aluseks on kindlasti ka õige toitumine mis pole sugugi vähemtähtis kui treening. Alustuseks jagan Teile järgnevalt mõned soovitused mis sobivad nii kaalualandamiseks kui ka lihtsalt heaks ja  tasakaalustatud  toitumiseks.  Kui lisaks korrektsele toitumisele ka treenida  nt. velotrenazööril ,crosstraineril  või kõnnirajal  ja sooritada mõned võimlemisharjutused  kas või 20-30 minutit päevas  või ülepäeviti saavutate soovitud tulemuse veelgi kiiremini.

Söö hommikul kindlasti midagi!

Leiva peale või määrimisest loobu!

Kui sinu lemmiktootes on palju rasva vali selle vähemrasvane analoog!

Makaronidest mõneks ajaks loobu või söö neid  2 x nädalas.(täistera pastad)

Süüa rohkem piimatooteid. (jogurt,kohupiim,kodujuust)

Süüa kala.

Süüa kindlasti ka päeva teisel poolel e. õhtul midagi, aga mitte liiga raskelt  2-3h enne und.

Enne trenni 1-2h ja peale trenni 1h mitte süüa. Treeningu järgne söök on kõige tähtsam,sest organism omastab selle hästi. Seetõttu vaata hoolikalt mida sa peale trenni suhu pista plaanid.

Vahel võid  treenida hommikul kergelt,  joonud ainult klaasi mahla või vett.

Enne magama minemist, kui on jube nälg, võib süüa veidi valgurikast toitu.

Liha võib alati süüa. ( kalkun, kana,veiseliha)

Toitude juures vältida  jahuseid ja rasvaseid kastmeid.

Teha sügisel ja kevadel korralik mineraalide-vitamiinide kuur.

Treeningu ajal tarbida  ilma gaasita vett.

 

Jaksu ja indu soovides

 

Krister Kaarlep

KRK Jõusaalide treener/konsultant

 

Kodused sportimisvõimalused!

Kuidas luua omale koju sportimisvõimalused.

Sportimiseks on palju erinevaid võimalusi.  Võib käia spordiklubis kus pakutakse erinevaid rühmatreeninguid ja  individuaalset  treeningut jõusaalis.  Või siis hoopis  õues kõndimas ,jooksmas, rattaga sõitmas, rulluisutamas, suusatamas .  Leidnud enda jaoks selle sobiva tulevad mängu muutujad – ajafaktor, ilmafaktor, motivatsioonifaktor. Spordiklubi asub kaugel, ilm on täna sinu harrastuseks ebasobiv , aega napib ja õhtul töölt tulles ei viitsi enam ennast trenni minema sundida.  Kuid trenni peaks ju ikkagi hakkama tegema, sest ka perearst soovitas rohkem  liikuda ning partner kurtis,et oled kaalus juurde võtnud. Mis siis teha?  Miks mitte luua endale koju sportimisvõimalused!

006

Järgnevalt vaatame kodus ringi , on meil  ruumi kuhu mahutada treeningvahendid. Piilume rahakotti, palju me saame sporditarvetesse investeerida. Võimalused ja soovid on igaühel  veidi erinevad,kuid valikut on piisavalt. Kui peres on rohkem sportida soovivaid liikmeid tasub ka suurem investeering ajapikku ennast ära, sest spordiklubid võivad olla kallid, sõidukulud sinna arvestatavad ning aeg on paljudele meist samuti kallis. Mida siis valida? Alustada võib ka võimlemismatist, fitnesspallist ja lihtsatest fitnessvahenditest liikudes edasi hantlite, pinkide, treeningkeskuste  ning  kardiotrenazööride (velotrenazöör, jooksulint, crosstrainer, sõudeeromeeter jne.)  juurde. Ka 40-50 euroga saab juba midagi millega luua omale esmased  võimalused ( fitnessmatt ja pall, väiksed hantlid).  Velotrenazöör  Sportop millel vändates  õhtust uudistesaadet  vaadata ja meeldiv vajalikuga ühendada  ei võta samuti kodus palju ruumi ära. Mõni  Body Craft treeningpink kõhu ja seljalihaste treeninguks  aitab parandada rühti ja hoiab seljavalud eemal.  Jooksulindil Strenghtmaster  joostes pole Sul vaja ilma pärast muretseda. Treeningkeskus Body Craft aitab kasvatada ka mõne vajaliku muskli.   Parimate  treeningvahendite  leidmiseks võtke julgesti  meiega ühendust.  Valime koos sobivad trenazöörid ja  koostame ka treeningprogrammi.

Sportlike tervitustega

Krister Kaarlep

KRK Jõusaalid  treener-konsultant

 

Velotrenazöörid – millist valida?

Velotrenazöörid – mis neil vahet ja millist valida!

Olles jõudnud järeldusele, et peaksite soetama omale koju  treenimiseks velotrenazööri tekib küsimus, et milline see täpselt peaks olema. Velotrenazööre on palju erinevaid ja milline just  mulle paremini sobiks.  Tooksin  järgnevalt väja  velotrenazööride  tüübid  ning selgitaksin nende erinevusi.

 

Velotrenazöör on kõige levinum treeningvahend Eesti kodudes.   Püstises asendis, tavaliselt kõrgemal asetseva juhtrauaga ja suure sadulaga on ta mugav ja vähe ruumivõttev treeningvahend. Koormuse reguleerimine toimub odavamatel velotrenazööridel käsitsi pöördnupu  abil  ja kallimatel elektrooniliselt infotabloo nuppude kaudu. Velotrenazööri infotabloo kuvab erinevaid andmeid  kiiruse, distantsi, kalorikulu jne. kohta  ning näitab pulssi. Südametöö monitoorimiseks on juhtraua küljes andurid millest hoides kuvatakse pulsinäit infotabloole. Osadel velotrenazööridel millel pole juhtraua küljes pulsinäitu lugevaid käepidemeid on näidu monitoorimiseks vaja kasutada rinnavööd mis saadab signaali infotabloole. Infotabloo on soodsamatel velotrenazööridel patareitoitel, kallimatel vooluvõrgust juhtmega või trenazööri sisseehitatud generaatoriga mis ei vaja juhet seinas.  Moodsamatel velotrenazööridel on palju seadistatavaid treeningprogramme millest osa  reguleerivad  määratud pulsi järgi automaatselt koormust, et treening oleks pidevalt ideaalses koormustsoonis. Kallimatel mudelitel võivad olla juhttabloosse integreeritud  nii jahutusventilaatorid kui ka teler. Velotrenazööride ülekanne on tavaliselt rihmaga ning vaikne ja hooldusvaba.

Istudes ja selga toetades ning  jalad mõnevõrra ettepoole suunatud asendis väntamiseks  on trenazööridemeistrid  valmistanud recumbent tüüpi velotrenazööri.  Selle trenazööri eeliseks on kindlasti mugavus, sest asend võimaldab ka algajal treenijal pikemalt väsimata vändata.

B-1100

Veel üheks velotrenazööri  tüübiks võiks nimetada spinningratast e. spinnerit. Spinninguks kutsutakse sisetreeningut  spetsiaalsel velotrenazööril. Spinneri sõiduasend on rõhutatult sportlik, trenazööri juhtraud ja sadul ulatuslikult reguleeritav ning  pedaalidel on kinnitused  ka sportlike spetsiaaljalanõude kasutamiseks.  Spinning-velotrenazööril treenivad talveperioodil paljud harrastusrattasportlased , sest sõiduasend ja tunnetus sarnaneb paljuski tavarattasõidule õues.  Spinner tüüpi velotrenazööridel toimub ülekanne kas ketiga või ülekanderihmaga. Ketiga ülekande eeliseks  on tavarattasõiduga sarnasem tunne,  ülekanderihmal hooldevaba ja vaikne töö. Tavaliselt on spinneritel ülekanne kaasaliikuvate pedaalidega  s.t  , et  nn. vabajooksu pole. Spinnerratastel  on  infotabloo  võimalik paigaldada lisavarustusena.

SPX

KRK Jõusaalide velotrenazööride valikust leiate kindlasti enda vajadustele sobiva. Hinnavahemik on kvaliteetsetel  velotrenazööridel alates 200.- eurost ulatudes kuni  4000.- euroni.

Kui  valiku tegemisel  tekib küsimusi võtke julgesti ühendust.

Spordisaal ettevõttesse!

Spordisaal ettevõttesse!

Suure osa oma ajast veedavad inimesed tööd tehes ning paljudel pole see ka füüsilist laadi. Pikad tööpäevad ei võimalda peale tööd  enam spordiga tegeleda. Sügisväsimus süveneb peale kellade keeramist erakordselt.  Enne tööd ei jõua trenni, peale tööd ei jõua trenni- mis oleks lahendus?

Tegeleda spordiga tööajal?  Miks ka mitte. Tööandja mõtleb kindlasti, et kes siis tööd teeb?

Tegelikult on tõestatud, et õigesti ajastatud ja sisukalt kasutatud sportlik puhkepaus annab tööle juurde palju rohkem produktiivsust kui see ära võtab. 8 tundi tuimalt kuvarisse vahtiv töötaja jõuab kindlasti oma töö tehtud ka 7 tunniga olles ennast tunnikese turgutanud sportliku liikumisega. Lõpptulemusena ei jää võrrand nulli, kasutegur paistab punana palgel ja energiana  päeva muudes toimetustes.

Kõik me oleme kuulnud ütlust- terves kehas terve vaim !  Ja nii ongi! fitness-training

Särasilmne ja energiline töötaja jõuab rohkem, on positiivsem ja püsib terve,see kõik on kasuks tööandjale.  Paljud edumeelsed ettevõtted on juba loonud oma töötajatele sportimisvõimalusi ning kinnitavad, et see on olnud kasulik investeering.

Millega peaks arvestama spordisaali sisustamisel?  Esiteks vajate  ruumi kuhu trenazöörid paigutada.  Ruumi suurusest sõltuvalt saab edasi  juba planeerida sisustust. Trenazööride valikul soovitan lähtuda kasutajate töö iseloomust.  Kui töö iseloom on pingelisem ja füüsilisem  võib spordisaali sisustus olla nö. pehmemat laadi ja sisaldada esmajärjekorras  võimlemismatte, võimlemispalle, varbseina, espander-kumme ja venitustrenazööre, vibrotrenazööri  jms.  Need ei maksa palju ning ei võta palju ruumi. Selline investeering peaks olema jõukohane igale tööandjale kes vähegi hoolib oma töötajast.

Suurema ruumi ja enamate võimalustega muutub valik trenazööridest millega spordisaal sisustada väga laiaks. Kindlasti soovitan soetada mõni kardiotrenazöör  nt. velotrenazöör, jooksulint e. linttrenazöör

sõudeergomeeter või  crosstrainer , seda eriti kui töö toimub siseruumides ja hapnikuvaeses keskonnas.

Veel  võiks spordisaalis olla komplekt hantleid  1-10kg lihtsate harjutuste sooritamiseks, reguleeritava kaldenurgaga treeningpink, kõhulihaste treeningpink ja seljalihaste treeningpink.

Valikut võib laiendada veelgi ja see sõltub juba kasutajate eelistustest ja ettevõtte võimalustest.

On ettevõtteid kus spordisaal  on sisustatud võrdväärselt tuntud  ja moodsate spordiklubidega.

Esmatähtis on omada soovi luua oma töötajatele sportimisvõimalused, edasi võtta ühendust KRK Jõusaalide konsultandiga ja spordisaal on samahästi kui TEHTUD!

KRK Jõusaalide fitnesstreener ja konsultant

Krister Kaarlep

NordicTrack by Icon Sports.

KRK Jõusaalidel on heameel teatata,et  tootevalikusse lisandusid kaubamärgi NordicTrack kvaliteetsed trenazöörid.

NordicTrack on Icon Sportsi kaubamärk mis on arendatud U.S.A nõudlikule turule.

NordicTrack tootevalikust leiate jõutrenazööre, jooksulinte e.linttrenazööre, crosstrainereid, velotrenazööre jne.

Täiendasime  ka laovarusid ning alandasime osadel toodetel hindasid.

Tutvu valiku ja hindadega meie  kodulehel ja hakka ka Facebookis meie sõbraks.

Sportlikku uut aastat soovides

Sinu KRK